Vrienden voor het leven

Vrienden voor het leven: Hester Knibbe, Miriam Van hee en Luuk Gruwez
Vrienden voor het leven: Hester Knibbe, Miriam Van hee en Luuk Gruwez
Luuk Gruwez, Miriam Van hee en Mieke aan La Perte du Bonheur
Luuk Gruwez, de ezel-fluisteraar
Arend Knibbe, Mieke Deferme, Hester Knibbe, Kris Ervynck en Miriam Van hee op vakantie in de Cevennen (2004)<br />
Luuk Gruwez en vrienden op vakantie in de Cevennen (2013)

Het thema van de Poëzieweek 2023 is 'Vriendschap' en het poëziegeschenk wordt geschreven door Miriam Van hee en Hester Knibbe. Die keuze is niet toevallig, want Miriam en Hester zijn al heel lang goede vriendinnen.

Samen met de "derde musketier", Luuk Gruwez en diens echtgenote Mieke waren Hester Knibbe en haar echtgenoot Arend al meerdere malen te gast op het vakantie-adres van Miriam Van hee in de Cevennen, in het zuiden van Frankrijk. De wandelschoenen worden duchtig op de proef gesteld, de wijn vloeit rijkelijk en Gruwez besluit de gezellige avonden traditioneel met zijn voordracht van het gedicht ‘Het Puiteken’ van René de Clercq, dichter uit Deerlijk, het dorp van zijn jeugd.

Niet alleen op vakantie zijn de drie onafscheidelijk, ze delen ook vaak het podium bijvoorbeeld op boekvoorstellingen van een van hen.

Luuk Gruwez leest voor tijdens de bundelvoorstelling van Miriam Van hee
Luuk Gruwez leest voor tijdens de bundelvoorstelling van Miriam Van hee
Hester Knibbe leest voor tijdens de bundervoorstelling van Miriam Van hee
Hester Knibbe leest voor tijdens de bundervoorstelling van Miriam Van hee
Groepsfoto na afloop van Miriam Van hees bundelvoorstelling van 'Als werden wij ergens ontboden'